سلام ، به یکتا تجهیز خوش آمدید.

جت میکسر

جت میکسر

اختلاط مایعات داخل مخزن

مخلوط کردن یکی از عملیات های معمول در صنایع شیمیایی می باشد. مخلوط مایعات، همگن سازی ترکیب، تضمین انتقال جرم و حرارت در عملیات های متفاوت و جلوگیری از ته نشینی ذرات جامد و غیره استفاده می شود.

پره ها یا پروانه های وسایل مرسوم مورد استفاده برای اهداف مخلوط کردن در صنایع هستند. اما برای مخازن ذخیره بزرگ و مخازن زیرزمینی بسیار گران هستند. بیش از پنچاه سال است که میکسرهای جتی یک گزینه برای پره ها در صنایع فرایندی هستند. در اختلاط جتی بخشی از مایع مخزن با کمک پمپ هایی، در سرعت های بالا در نازل به گردش در می آید. در نتیجه جت سرعت بالای سیال مقداری از سیال اطراف را کشیده و به گردش در می آورد که منجر به اختلاط سیال در مخزن می گردد. تلاطم زیاد جریان در دیفیوزر، سبب اختلاط سریع و یکنواخت می شود.

میکسرهای جتی چندین مزایا نسبت به پروانه های مرسوم دارند این میکسرها هیچ بخش متحرک ندارند بنابراین هزینه نگهداری آنها پایین است که برای مایعات دارای ویسکوزیته زیر یک کیلوگرم بر متر ثانیه و حجم های بزرگتر از سیصد متر مکعب بسیار موثر هستند.

میکسرهای جتی از لحاظ نصب نیز نسبت به پروانه ها آسانتر نصب می شوند همزن ها به یک پایه در بالای مخزن نیاز دارند که از دیواره های ضخیم تر و با مواد قوی تر ساخته میشوند. میکسرهای جتی، نواحی ساکن کمتری در یک مخزن مستطیلی یا کم عمق نسبت به همزن ها ایجاد می کنند اگر سیستم به برش و شکاف در مخلوط کردن نیاز داشته باشد میکسر جتی موثرتر است.

چیدمان جت میکسرها در داخل مخازن نفتی

تعداد میکسرها به هندسه و اندازه مخزن، نوع سیال، زمان اختلاط و ارتفاع مخلوط در مخزن بستگی دارد. بطور تقریبی برای مخازن بلند به ازای حجم 100 تا 400 مترمکعب و در تانکهای کوتاه به ازای حجم 30 تا 100 مترمکعب، یک میکسر موردنیاز است.

شرکت یکتا تجهیز

شرکت یکتا تجهیز نفت فارس (YETCO) با دارا بودن کادری مجرب، طراحی مناسب اجکتور بخار، سایلنسرها و اجکتور مایع مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و صنایع روغن و صنایع دریایی و غیره را به انجام می رساند. تحلیل جریان در سیستم های خلاء جهت بهینه سازی تجهیزات مربوطه و آمادگی ارائه خدمات نصب تجهیزات خصوصا سیستم های خلاء چند مرحله و راه اندازی دقیق آنها از سایر خدمات این شرکت است. از اجکتور چند مرحله در صنایع روغن تا اداکتور مایع برای صنایع کشتی، از چیلرهای خلا در صنایع تبرید تا اسکرابرها در صنایع تولید کننده گازهای آلاینده، از ونتیلاتورها جهت تخلیه گازها تا هیتر بخار برای گرمایش مایعات، از ترموکمپرسورها در صنایع غذایی تا میکسرها و از ونت سایلنسرها تا اگزوز سایلنسرها؛محصولات این شرکت می باشند.