سلام ، به یکتا تجهیز خوش آمدید.

هیترهای بخار

هیترهای بخار

اجکتور هیتر بخار

هیتر مخزنی

هیتر مخزنی، از گروه اجکتورهای بخار می‌باشد که از آن برای گرم کردن انواع سیالات در مخازن استفاده می‌گردد. معمولاًً یک خط هوای فشرده نیز به این گرمکن متصل می‌شود تا در شروع گرمایش، به گردش مایع کمک کند.

نمونه ای از هیترهای بخار از جنس تستیل

از مزایای این نوع هیترها می توان به گرمایش یکنواخت، انتقال گرمای سریع و بدون اتلاف و گرمایش بدون سروصدا و لرزش اشاره کرد. پس از راه اندازی معمولاً نیازی به استفاده از خط هوا نمی‌باشد.

چیدمان هیترهای بخار

هیتر خط لوله

این نوع هیترها از گروه هیترهای بخار بوده و مشخصه اصلی آن‌ها قرار گرفتن در مسیر انتقال سیال می‌باشد. از مزایای این نوع هیترها می توان به عملکرد بی صدا و عملکرد ساده آن اشاره کرد. این هیترها در موارد ذیل مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • گرمایش انواع مایعات
  • تهیه آب گرم برای مقاصد مختلف
  • فرآیندهای شفاف سازی مایعات (مانند رنگ‌زدائی، چربی زدائی و …)
شماتیکی از هیترهای بخار خط لوله ای

کارکرد

نازل این هیتر در واقع یک سیلندر پر از سوراخ می باشد که بخار از میان این سوراخ‌ها عبور نموده و مستقیماً به مایعی که باید گرم شود برخورد می‌نماید. این عمل در نقطه‌ای انجام می‌پذیرد که مایع بیش‌ترین سرعت، کم‌ترین فشار و بیش‌ترین توربولانس را دارد. سپس مایع گرم شده وارد دیفیوزر شده و ضمن عبور از آن فشارش افزایش می یابد. این هیترها در هر موقعیتی قابلیت نصب دارند. روی این هیترها دو بوشن درنظر گرفته شده است که یکی جهت تخلیه محفظه مکش و دیگری جهت نصب دماسنج در مسیر آب خروجی است.

 

 

شرکت یکتا تجهیز

سازنده انواع اجکتور هیتر های بخار

شرکت یکتا تجهیز

شرکت یکتا تجهیز (YETCO) با دارا بودن کادری مجرب، طراحی مناسب اجکتور بخار، سایلنسرها و اجکتور مایع مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و صنایع روغن و صنایع دریایی و غیره را به انجام می رساند. تحلیل جریان در سیستم های خلاء جهت بهینه سازی تجهیزات مربوطه و آمادگی ارائه خدمات نصب تجهیزات خصوصا سیستم های خلاء چند مرحله و راه اندازی دقیق آنها از سایر خدمات این شرکت است. از اجکتور چند مرحله در صنایع روغن تا اداکتور مایع برای صنایع کشتی، از چیلرهای خلا در صنایع تبرید تا اسکرابرها در صنایع تولید کننده گازهای آلاینده، از ونتیلاتورها جهت تخلیه گازها تا هیتر بخار برای گرمایش مایعات، از ترموکمپرسورها در صنایع غذایی تا میکسرها و از ونت سایلنسرها تا اگزوز سایلنسرها؛محصولات این شرکت می باشند.