سلام ، به یکتا تجهیز خوش آمدید.

جکتور بخار سیفون

اجکتور سیفون بخار (steam jet syphon ejector) نوعی پمپ خلا از گروه اجکتورهای بخار می باشد که برای مکش و پمپاژ مایعات مخصوصاً آب مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع اجکتور یا پمپ خلا، عموماً درسایزهای استاندارد با اتصالات رزوه ای و فلنچی تولید می گردد. جنس بدنه این اجکتورها از کربن استیل، استنلس استیل و چدن بوده و نازل آن ها از استنلس استیل می باشد. علاوه بر سایز های استاندارد بر حسب سفارش، امکان طراحی و ساخت برای سایر سایز های این اجکتور یا پمپ خلا امکان پذیر می باشد.

اجکتور بخار سایز 2 اینچ ریخته گری

مزایای اجکتور

1- نصب ،سرویس و نگهداری آسان پمپ خلا

2- عدم وجود قطعات متحرک در این پمپ خلا

3- عدم فرسودگی و سایش بدنه اجکتور

4- قابلیت اعتماد و امنیت بالا در کارکرد

5- قابلیت طراحی طبق سفارش و شرایط موجود

6- قابلیت ساخت از مواد مختلف

7- عمر طولانی

8- قیمت مناسب نسبت به تجهیزات مشابه

نحوه عملکرد پمپ خلا

اجکتور سیفون جت بخار یک پمپ وکیوم است که از سه قسمت نازل بخار، دیفیوزر و سه راهی بخار تشکیل شده است. بخار ضمن عبور از نازل اجکتور (پمپ خلا) با سرعت زیاد، انرژی جنبشی خود را به مایع منتقل نموده، با آن ترکیب می گردد و کندانس می شود، در ضمن این فرآیند، مایع مکش شده و با عبور از دیفیوزر فشار آن افزایش می یابد. مایعی که مکش می شود هر چه قدر دمای کمتری داشته باشد اجکتور سیفون راندمان بهتری خواهد داشت، زیرا دراین حالت بخار بهتر کندانس شده و انتقال انرژی و مومنتوم به نحو بهتری در اجکتور انجام می گیرد .

اجکتور بخار سیفون ساخته شه به روش جوشکاری

کاربرد ها

1- هنگامی که بخار به صورت مستقیم به مخزنی وارد می شود اختلاف دمای زیادی بین بالا و پایین مخزن ایجاد می کند اما سیفون این اختلاف دما را از بین می برد زیرا به صورت ثابت، سیال را در اجکتور گرم می کند .

2- اجکتور سیفون به دلیل قیمت پایین، نگهداری ناچیز، نداشتن قطعه متحرک و آسیب جدی ندیدن از شن و اجسام جامد و غیره به طور گسترده ای در تخلیه مخازن و چاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. با نصب اجکتور سیفون، تخلیه می تواند به صورت متناوب  فقط با بازکردن شیر بخار در خط بخار انجام شود.

3- از اجکتور سیفون جنس استنلس استیل می توان برای تخلیه تانک اسید استفاده نمود. اجکتور سیفون برای مواردی که لازم به تخلیه متناوب یک مخزن باشد گزینه ای بسیار مناسب هستند، مخصوصاً در زمانی که لازم است سیال در هنگام کار گرم شود.

4- سیرکوله همراه با مکش و تخلیه با فشار بالا در اجکتور بخار یا پمپ خلا

5- یک روش بسیار موثر جهت ترکیب همگن و متناسب مایعات

برای سفارش محصول لطفا، فرم سفارش زیر را دانلود کنید.

فرم سفارش