سلام ، به یکتا تجهیز خوش آمدید.

اجکتور چند مرحله

اجکتور چند مرحله

کاربردهای اجکتور در صنایع

اجکتور یا پمپ خلا برای اهداف مختلفی طراحی و ساخته می شوند. از جمله این اهداف می توان به انتقال مایعات, ذرات جامد و اختلاط  سیال ها باهم ، گرمایش یا سرمایش سیال، ایجاد خلاء در صنایع مختلف همچون بی بوسازی و غیره ، بازیابی گرما، مکش و بالابردن مایعات و انتقال انها به مخزن دیگر و تیز تهویه محیط های آلوده اشاره نمود. در ادامه بخشی از کاربردهای انواع اجکتور یا پمپ خلا بصورت تصویری ارائه شده است که می تواند به مشتریان جهت انتخاب محصول کمک کند.

با توجه به اینکه با یک اجکتور بخار نمی توان به خلاء پائین تر از 170 میلی بار و کمتر دست یافت، بنابراین لازم است از دو  اجکتور بخار بصورت سری استفاده کرد تا بتوان به خلاء موردنظر رسید که به آن اجکتور دو مرحله گفته می شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ شرکت را دانلود کنید.

ایجاد خلاء با اجکتور بخار (پمپ خلا) یک مرحله و دو مرحله

در صورتیکه هدف رسیدن به خلاء های کمتر از 10 میلی بار باشد، معمولا از اجکتورهای 4 و 5 مرحله استفاده می شود که با توجه به بالا بودن دبی جرمی بخارات مکش شده تا مرحله 3 ، نیاز به کندانسور جهت کندانس بخارات می باشد که در زیر نشان داده شده است.

اجکتور بخار  5 مرحله با کندانسور تماس مستقیم

در صنایع مختلف خصوصا صنایع شیمیایی و نفت و گاز، گاهاً با سیالی مواجه می شویم که با پمپ های معمولی قابل جابه جایی نیست و یا لازم است سیال با گاز مخلوط شود. بهترین روش، استفاده از اجکتور گازی (gas jet) جهت جابه جایی مایعات از یک مخزن به مخزن دیگر می باشد. شرکت یکتا تجهیز، این اجکتورها را به بهترین نحو طراحی می کند.

اجکتور هوای اتمسفریک ، اجکتورهایی هستند که دارای هوای محرک با فشار اتمسفر می باشند و بایستی خلاء لازم را تامین کرده و در قسمت تخلیه به فشار پمپ شماره 2 (پمپ رینگ مایع) برسند.

جهت سفارش پمپ وکیوم و خرید اجکتور یا هر کدام از محصولات شرکت یکتا تجهیز فارس، به صفحه سفارش محصول یا صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

یکتا تجهیز

سازنده اجکتور و انواع سایلنسر

شرکت یکتا تجهیز

شرکت یکتا تجهیز (YETCO) با دارا بودن کادری مجرب، طراحی مناسب اجکتور بخار، سایلنسرها و اجکتور مایع مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و صنایع روغن و صنایع دریایی و غیره را به انجام می رساند. تحلیل جریان در سیستم های خلاء جهت بهینه سازی تجهیزات مربوطه و آمادگی ارائه خدمات نصب تجهیزات خصوصا سیستم های خلاء چند مرحله و راه اندازی دقیق آنها از سایر خدمات این شرکت است. از اجکتور چند مرحله در صنایع روغن تا اداکتور مایع برای صنایع کشتی، از چیلرهای خلا در صنایع تبرید تا اسکرابرها در صنایع تولید کننده گازهای آلاینده، از ونتیلاتورها جهت تخلیه گازها تا هیتر بخار برای گرمایش مایعات، از ترموکمپرسورها در صنایع غذایی تا میکسرها و از ونت سایلنسرها تا اگزوز سایلنسرها؛محصولات این شرکت می باشند.